.vc_custom_1586157552502{background-image: url(https://tatra-house.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_6165_1920.jpg?id=762) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}.vc_custom_1586157592908{background-image: url(https://tatra-house.com/wp-content/uploads/2020/02/Tatra_2-6.jpg?id=757) !important;}.vc_custom_1583589921929{background-image: url(https://tatra-house.com/wp-content/uploads/2020/02/elewacje.jpg?id=732) !important;}
domik

Dom szkieletowy energooszczędny

ZAINWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ

 

Nowoczesne projekty w połączeniu z funkcjonalnością.

Budownictwo szkieletowe (kanadyjskie) stanowi bardzo popularną technologię stosowaną już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech, ale również w naszym kraju. Domy szkieletowe są ciepłe, ekologiczne i ekonomiczne, a ich budowa trwa zazwyczaj około trzech lub czterech miesięcy. Budynki w technologii kanadyjskiej można łatwo zaprojektować i wykonać w standardzie energooszczędnym, gdyż ich głównym surowcem budulcowym jest materiał izolujący termicznie.

Nasze domy szkieletowe budujemy ze skandynawskiego drzewa świerkowego. Materiał jest czterostronnie strugany i suszony komorowo.

Standardowa grubość ocieplenia naszych ścian to łącznie 26cm w trzech oddzielnych warstwach, co zapewnia znakomite właściwości termiczne i pozwala na obniżenie najistotniejszej części kosztów eksploatacyjnych.

1. Płyta GK
2.Warstwa instalacyjna 50mm z ociepleniem
3. Plyta OSB klejona na spoinach
4. Szkielet 160mm z ociepleniem
5. Plyta z włókna drewnianego 60mm
6.Wentylowana fasada drewniana lub tynk zewnętrzny

Obok wytrzymałości i termoizolacyjności jest jeszcze jedna bardzo istotna cecha, która niestety zostaje często pomijana, a mianowicie paroprzepuszczalność, która decyduje o komforcie w danym budynku. Skąd w budynkach jest wilgoć – wytwarzają ją użytkownicy przez oddychanie, podczas snu, gotowanie, kąpiele lub pranie oraz wiele innych codziennych czynności – jest to przeciętnie około 15 litrów na czteroosobową rodzinę na dobę. Część z tej wilgoci jest oczywiście przetransportowywana na zewnątrz przez system wentylacji, jednak pozostała para może dostać się do ścian. Para wodna przechodzi przez ścianę na skutek różnicy temperatury i ciśnienia z wnętrza na zewnątrz budynku.

Aby zapewnić odpowiedni klimat i zabezpieczyć wnętrze ścian przed zawilgoceniem, stosujemy wielowarstwową konstrukcje ścian, która gwarantuje najmniejszą paro przepuszczalność od wewnętrznej strony ściany a największą na zewnątrz. Dlatego stosujemy po warstwie instalacyjnej i paroizolacyjnej warstwie z klejonej na spoinach plyt OSB materiały wysoko paro przepuszczalne jak np. izolacja na poszyciu zewnętrznym z włókna drewnianego, która również może służyć jako warstwa nośna dla tynku. Do dociepleń ścian zewnętrznych NIE stosujemy styropianu ani pianek poliuretanowych.

Każdy z naszych obiektów jest poddawany testowi szczelności blower-door, aby każdorazowo zagwarantować jakość wykonania i szczelność naszych budynków. W trakcie tego testu w pierwszym etapie do budynku zostaje nadmuchiwane powietrze (nadciśnienie) i jest robiony pomiar wycieku, w drugim etapie tworzymy podciśnienie. W naszych domach zawsze osiągamy wynik poniżej 1,0/h (jednokrotna wymiana powietrza na godzinę) przy różnicy ciśnienia 50Pa, co jest wynikiem odpowiednim dla domów pasywnych.

Szczelność budynku gwarantuje nasza warstwa paroizolacyjna z płyty OSB klejonej odpowiednimi taśmami na łączeniach – w naszych domach szkieletowych nie stosujemy jakichkolwiek folii paroizolacyjnych, co umożliwia konstrukcje dyfuzyjnie otwartą. Przy takiej konstrukcji i izolacji maja nasze ściany grubość między 32 cm (przy tynkowanej fasadzie zewnętrznej) a 40cm (przy wentylowanej fasadzie drewnianej).