.vc_custom_1581080206392{background-image: url(http://demo.tatra.house/wp-content/uploads/2020/02/certyfikat-energetyczny-dla-budynku.jpg?id=780) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}.vc_custom_1586158539329{background-image: url(https://tatra-house.com/wp-content/uploads/2020/02/12.jpg?id=748) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}
domik

Koncept energetyczny

 

Nasze domy to nie tylko solidna konstrukcja, znakomita termoizolacja i przemyślane rozplanowanie pomieszczeń, ale również nowoczesne i energooszczędne wyposażenie techniczne budynku.

Nasze domy to nie tylko solidna konstrukcja, znakomita termoizolacja i przemyślane rozplanowanie pomieszczeń, ale również nowoczesne i energooszczędne wyposażenie techniczne budynku. W naszych projektach instalujemy pompy ciepła w celu ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody. Na całej powierzchni przewidujemy ogrzewanie podłogowe z możliwością regulacji temperatury w każdym pokoju z osobna.

Dodatkowo wyposażamy nasze domy w centralną wentylację z rekuperacją, która niesie za sobą wiele zalet. Wymiennik ciepła w rekuperatorze odzyskuje część ciepła z powietrza i ogrzewa nim powietrze nawiewane. Przez zastosowane filtry oddychamy w domu oczyszczonym powietrzem, a filtry zatrzymują cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń, jakie w nim bytują. Zużyte powietrze jest wyciągane z budynku, zawsze w równej proporcji z powietrzem nawiewanym. Największą zaletą mechanicznej wentylacji jest ograniczenie strat energetycznych, w naszych domach nawet do 40%.

Przy zastosowaniu sprawdzonych nowoczesnych systemów jesteśmy w stanie ograniczyć koszty użytkowania budynku do minimum. Podczas energetycznego monitoringu naszych domów potrafimy podać koszty eksploatacji tych obiektów. Przykładowo w naszym projekcie „klasyk” w Ingoldingen o powierzchni użytkowej około 100 m2 odnotowaliśmy roczne zużycie energii na ogrzanie budynku w wysokości 3.800 kWh, co przy średnim współczynniku COP pompy ciepła w wysokości 3,2 wyniosło zużycie 1.180 kWh energii elektrycznej. Przyjmując, że cena prądu w Polsce to około 0,60 zł za kWh to roczny koszt ogrzewania tego budynku wynosi około 710 zł rocznie. To o ponad połowę mniej, niż standardowo ocieplony dom jednorodzinny.