.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Babiogórska Perełka

dom całoroczny szkieletowy

  • Rok realizacji : 2015
  • Powierzchnia : 195 m2
  • Lokalizacja :  Jordanów, Polska

Dwukondygnacyjny dom szkieletowy w skandynawskim stylu otoczony naturą. W tym projekcie ważne było dla nas zaprojektowanie charakterystycznych dla skandynawskiej architektury detalów. Niecodzienny kolor drewnianej fasady RAL 7035 – jasny szary idealnie współgra z jasnymi, białymi obróbkami oraz białą stolarką PVC. Duże przeszklenia pokryte folią w celu uzyskania efektu lustra weneckiego pozwalają na komfortowe użytkowanie domu. Nie tylko zapewniają one zachowanie prywatności, lecz również sprawdzają się przy dużych upałach. Odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze nie nagrzewa się zbyt intensywnie i podczas upałów nie dochodzi do przegrzania wnętrza.
Na pierwszej kondygnacji znajdują się: kuchnia, jadalnia, salon, dwie łazienki, trzy pokoje, pomieszczenie techniczne, sauna oraz korytarz.
Otwarty układ parteru zachwyca głównie dwukondygnacyjnym salonem. Przebywając w nim mamy wrażenie dużej przestrzeni co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Ważną rolę odgrywa tutaj również modernistyczny wolnostojący, czarny kominek, który kontrastuje z klasycznym, jasnym, skandynawskim wnętrzem.
Na piętrze znajduje się łazienka oraz dwa zamykane schowki, w których częściowo ukryta jest instalacja. Przestrzeń może być użytkowana na przykład w formie dodatkowego pokoju, pracowni lub siłowni.
Obniżając wysokość ścianki kolankowej, dom będzie również idealnie wyglądał i funkcjonował w wersji parterowej, tzw. bungalow.

  • /