.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Klasyczna willa

dom całoroczny szkieletowy

  • Styl: Skandynawski
  • Rok realizacji : 2017
  • Powierzchnia : 340 m2 + 45 m2
  • Lokalizacja :  Schoeneburg, Niemcy

Dwukondygnacyjny, jednorodzinny dom szkieletowy z dwusamochodowym garażem i piwnicą, zbudowany został w Niemczech. Klasyczna willa to nowoczesna odsłona naszego projektu z 2015-ego roku- “Babiogórskiej Perełki”. Otynkowana, biała fasada nadaje budynkowi zupełnie innego charakteru. Ukształtowanie terenu wymusiło zaprojektowanie piwnicy w postaci “białej wanny”. Duże przeszklenia pokryte folią w celu uzyskania efektu lustra weneckiego pozwalają na komfortowe użytkowanie domu. Nie tylko zapewniają one zachowanie prywatności, lecz również sprawdzają się przy dużych upałach. Odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze nie nagrzewa się zbyt intensywnie i podczas upałów nie dochodzi do przegrzania wnętrza. Przed nagrzaniem domu dodatkowo chronią zamontowane podtynkowo rolety zewnętrzne. Dom posiada niemieckie świadectwo energetyczne standard KFW 40 (więcej informacji na temat świadectwa energetyki naszych domów znaleźć można w zakładce TECHNOLOGIA i podstronie KONCEPT ENERGETYCZNY). Ponadto dom pomyślnie przeszedł test Blower Door i uzyskał certyfikat szczelności w kategorii domów pasywnych.
Na pierwszej kondygnacji znajdują się: kuchnia, jadalnia, salon, dwie łazienki, trzy pokoje, oraz korytarz. Otwarty układ parteru zachwyca głównie dwukondygnacyjnym salonem, z którego za przeszkloną barierką widzimy galerię na antresoli.
Chcąc maksymalnie wykorzystać duży metraż związany z podpiwniczeniem domu, zaprojektowane zostało w niej mieszkanie pod wynajem. Ma ono osobne wejście i nie koliduje w żaden sposób z główną częścią domu przeznaczoną dla domowników. W pozostałej części piwnicy znajduje się pomieszczenie techniczne, gospodarcze, wielki salon przeznaczony na hobby i relaks oraz ekskluzywna łazienka z sauną i podgrzewaną ławą.
Na poddaszu znajdują się dwa zamykane schowki, w których częściowo ukryta jest instalacja. Przestrzeń może być użytkowana na przykład w formie dodatkowego pokoju, pracowni lub siłowni.

  • /