.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Biała Stodoła

dom całoroczny szkieletowy

  • Styl: współczesny
  • Rok realizacji : 2018
  • Powierzchnia : 190 m2 + 80 m2
  • Lokalizacja :  Neenstetten, Niemcy

Nowoczesny dom w Neenstetten cechują proste, klarowne formy i funkcjonalne jasne wnętrze. Fasada budynku została otynkowana a rury spustowe odwodnienia dachu dwuspadowego zostały ukryte pod elewacją. Nad wejściem budynku zaprojektowano praktyczne zadaszenie obite deską elewacyjną. W tylnej części domu znajduje się przestronny garaż na cztery samochody, który jest kompletnie podpiwniczony. Przednia część elewacji garażu została pokryta antracytowymi płytami HPL, a na tylnej części znajduje się pozioma elewacja drewniana.
Dom został wyposażony w energooszczędne okna aluminiowe, potrójnie przeszklone. W każdym oknie zostały zamontowane podtynkowe żaluzje elektryczne z 90-stopniową regulacją.
Dom posiada niemieckie świadectwo energetyczne standard KFW 55 (więcej informacji na temat świadectwa energetyki naszych domów znaleźć można w zakładce TECHNOLOGIA i podstronie KONCEPT ENERGETYCZNY). Zapotrzebowanie na energię tego domu to aż 60% mniej niż dopuszcza niemiecka norma. Ponadto dom pomyślnie przeszedł test Blower Door i uzyskał certyfikat szczelności w kategorii domów pasywnych.
Również w tym obiekcie zastosowaliśmy wysoki standard techniczny. Cały budynek jest ogrzewany pompą ciepła, a energia jest rozprowadzana przez ogrzewanie podłogowe sterowane w każdym pokoju indywidualnie za pomocą ekranu dotykowego na ścianie lub smartphone. Dodatkowo na poddaszu zamontowano centralną wentylację z rekuperacją a instalacje rozprowadzono po całym budynku.
Wchodząc do budynku ukazuje się bardzo przestronny przedpokój z garderobą, z którego można przejść bezpośrednio do kuchni, jadalni, pomieszczenia technicznego oraz łazienki. Kuchnia i jadalnia zostały idealnie doświetlone potężnymi przeszkleniami wzdłuż zachodniej fasady.
Na parterze znajduje się również odseparowany od innych pomieszczeń salon, w którym został przewidziany wbudowany w ścianę kominek.
Na piętro prowadzą proste jesionowe schody, w jego naturalnej barwie. Na drugiej kondygnacji znajdują się trzy przestronne sypialnie, garderoba jak również nowoczesna łazienka z wanną i bezprogowym prysznicem.

  • /