.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Willa Deluxe

dom całoroczny szkieletowy

  • Styl: współczesny
  • Rok realizacji : 2019
  • Powierzchnia : 290 m2 + 50 m2
  • Lokalizacja :  Staig, Niemcy

Obiekt w Staig jest budynkiem wielorodzinnym i został częściowo wybudowany na istniejącej piwnicy z 1970 roku. Dla jednopiętrowego skrzydła budynku został zaprojektowany nowy fundament. Połączenie dachu dwuspadowego z lukarnami, schowanych tarasów i części jednopiętrowej z płaskim dachem nadaje domu niepowtarzalnego stylu. Dwukondygnacyjna część domu została otynkowana. Za fasadą zostały schowane rury spustowe odwadniające dach. Pozostałe elementy i części bryły zostały pokryte wysokiej jakości płytami HPL w optyce kortenu. Ze względu na duże przeszklenia została zastosowana energooszczędna stolarka PCV z szybami bezpiecznymi VSG. W każdym oknie zostały podtynkowo zamontowane elektryczne rolety zewnętrzne. Dom posiada niemieckie świadectwo energetyczne standard KFW 55 (więcej informacji na temat świadectwa energetyki naszych domów znaleźć można w zakładce TECHNOLOGIA i podstronie KONCEPT ENERGETYCZNY). Ponadto dom pomyślnie przeszedł test Blower Door i uzyskał certyfikat szczelności w kategorii domów pasywnych, co w wypadku tego projektu było wielkim wyzwaniem, ze względu na termiczne oddzielenie piwnicy od pozostałych kondygnacji.
Do ogrzewania budynku została przewidziana pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i centralną wentylacją z rekuperatorem. Dodatkowym źródłem energii jest usytuowany w salonie kominek. Temperatura w każdym pokoju może być regulowana indywidualnie za pomocą Smartphone.
Z centralnego przedpokoju można przejść do poszczególnych mieszkań i piwnicy. Zaraz za wejściem do głównej części znajduje się przestronna galeria, z której można się dostać do biura, klatki schodowej oraz obszernej podłużnej części jednokondygnacyjnej, gdzie zostały zlokalizowane kuchnia, jadalnia i salon z dwoma przeciwległymi wyjściami na tarasy.
Ciepło kominka podziwiać można przebywając zarówno w salonie lub jadalni. Z kuchni jest bezpośrednie przejście do praktycznej spiżarni jak również garażu na dwa samochody.
Stopnie schodów na piętro zostały wykonane z jesionu a balustrady ze szkła hartowanego.
Na piętrze znajdują się w sumie trzy sypialnie. Główna sypialnia ma indywidualny dostęp do garderoby i łazienki z wygodnym bezprogowym prysznicem. Dla dwóch pozostałych sypialni jest przeznaczona obszerna i nowoczesna łazienka z prysznicem i wygodną wanną.
W zachodniej części domu zostało wydzielone osobne mieszkanie, gdzie na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia i salon, jak również mała ubikacja i pokój gościnny. Na poddaszu została zaprojektowana przestronna sypialnia z bezpośrednim wyjściem na balkon jak i dostępem do osobistej łazienki z bezprogowym prysznicem jak i wanną.

  • /