.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Mleko domki

całoroczne domki w stylu podhalańskim

  • hybryda: technologia szkieletowa oraz wieńcowa
  • ROK REALIZACJI: 2020-2021
  • POWIERZCHNIA: domek ma około 100 m2
  • PROJEKT: Ewelina Rantamaula-Dorulok
  • LOKALIZACJA: Białka-Tatrzańska

Mleko Domki to cztery przytulne, drewniane domki z widokiem na góry, położone w centrum Białki Tatrzańskiej – w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego Kotelnica i Term Bania. Trzy domki są takie same i wynajmowane są w całości na wyłączność gościom, a czwarty podzielony jest piętrami na apartamenty.
W podpiwniczeniach znajduje się SPA z sauną- którą również sami wykonaliśmy. W środkowej części zaplanowana została strefa dzienna z aneksem kuchennym, również własnego projektu oraz wykonania, salonem oraz toaletą. Na poddaszu są dwie sypialnie z łazienką.
Domki są ocieplone i wykonane z żywicznego skandynawskiego drewna. Wykonane zostały w technologii hybrydowej: piwnica jest murowana, piętro wykonane zostało z grubych, klejonych płazów połączonych w stylu wieńcowym, a poddasze zostało dostarczone na budowie w postaci gotowych prefabrykatów w technologii szkieletowej. Ich klasyczny, a zarazem nowoczesny wygląd idealnie wpasowywuje się w podhalański klimat. Przebywając w nim podziwiać można piękno naturalnego materiału połączone z niezrównaną funkcjonalnością i ergonomią.
W każdym z domków oraz w apartamentach zastosowaliśmy duże przeszklenia, które sami wyprodukowaliśmy, pozwalające w pełni cieszyć się widokiem Tatr z jednej strony oraz zieloną przestrzenią z drugiej strony.
W domkach 1-3 są też tarasy, na których można spędzać ciepłe, letnie wieczory.
Na terenie kompleksu znajduje się również zaprojektowany i wykonany przez nas plac zabaw dla dzieci, który swoim stylem dopasowany jest do charakteru domków.

  • /